Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nietypowe zlecenia, nietypowe dni i godziny pracy
#1
Wśród nietypowych zleceń znajdują się wizyty w placówkach usługowych, gdzie zadaniem Tajemniczego Klienta jest ocena świadczenia usług. W tym celu musi z nich skorzystać, czyli np. zjeść obiad albo poddać się zabiegom kosmetycznym. Mystery Client może też być testerem produktów spożywczych, gier, czy kredytów bankowych. To jedne z najciekawszych projektów. Przy czym tych nietypowych zleceń jest na rynku naprawdę mało w związku z czym trudno na nie trafić.

Co do nietypowych terminów i godzin pracy, to między innymi z ich powodu doradza się tę pracę studentom, czy osobom, które chcą „dorobić” do swojej regularnej pensji. Zwykle bowiem nie jest powiedziane o której dokładnie należy przeprowadzić audyt. Co najwyżej są jakieś widełki, np. 18:00-22:00. Przy czym oczywiście do badanej placówki należy udać się w godzinach jej pracy i to najwcześniej kilkadziesiąt minut po jej otwarciu i najpóźniej kilkadziesiąt przed jej zamknięciem (tutaj trzeba kierować się tym, ile – mniej więcej – taka wizyta może potrwać). Łatwo dojść do tego, że restauracje, czy kluby będzie się badało raczej wieczorem, a banki między 9:00 i 16:00.

Jeśli chodzi o niezwykłe terminy, to chodzi oczywiście o niedziele i święta. Podobnie jednak, jak w przypadku nietypowości badanych placówek, takich zleceń jest naprawdę mało, więc nie przeszkadza to np. w rodzinnym spędzeniu świąt. Na koniec warto zapamiętać, że zarejestrowanie jako TK w jednej z firm zajmujących się audytami nie oznacza, że trzeba od tej firmy przyjmować wszystkie zlecenia. Jeśli nie odpowiada nam tematyka, data, czy godzina badania, możemy nie zgodzić się na realizację wizyty.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości