Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o sklepy w pobliżu
#1
Zdarza się, że zostaje zlecone przebadanie sklepu, w którym codziennie robi się zakupy? Czy może nie można badać sklepów położonych najbliżej swojego miejsca zamieszkania? Jak oni to sprawdzają?
Odpowiedz
#2
W zasadzie tutaj należy kierować się po prostu zdrowym rozsądkiem. Nikt raczej nie będzie sprawdzał proceduralnie, czy nie masz powiązań ze sklepem. Pamiętaj, że uczciwość jest podstawą w tym zawodzie. Twoim zadaniem jest poprawne przeprowadzenie audytu - zatem, jeżeli sądzisz, że sklep jest Ci znany zbyt dobrze i mogłoby to wpłynąć na obniżoną skuteczność, czy wręcz podnieść ryzyko wykrycia, to lepiej nie bierz takiego zlecenia, bo w przypadku zdemaskowania nie tylko prawdopodobnie nie odbierzesz wynagrodzenia, ale przy okazji także obsługa sklepu będzie miała na Ciebie oko. Głupio byłoby się tak spalić, zwłaszcza, że pewnie nie chcesz rezygnować z wizyt w tym sklepie.
Zwykle nie ma problemu ze znalezieniem takich ofert, żeby nie były to badania przydomowych sklepików - najczęściej bada się salony sprzedażowe dużych marek. Jeśli mimo to badany sklep byłby jednym z najczęściej przez Ciebie odwiedzanych, to lepiej byłoby zrezygnować z audytu.
Jednak, jak mówię, nie ma żadnych formalnych przeciwwskazań - jeżeli czujesz się na siłach, a scenariusz nie zdradza Cię jako TK, bo nie odbiega zbytnio od Twojego zwykłego zachowania, to nie musisz odpuszczać zlecenia.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości