Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ile zarabia TK na miesiąc?
Cześć,  jestem nowa na forum i  nie mam jeszcze doświadczeń w zawodzie TK! Chciałam się dowiedzieć, ile można miesięcznie zarobić pracując jako Tajemniczy Klient? Bo mówią różnie... Da się z tego utrzymać?
Odpowiedz
(19-01-2016)ElsaTheLionesse napisał(a): Cześć,  jestem nowa na forum i  nie mam jeszcze doświadczeń w zawodzie TK! Chciałam się dowiedzieć, ile można miesięcznie zarobić pracując jako Tajemniczy Klient? Bo mówią różnie... Da się z tego utrzymać?

Praca Tajemniczego Klienta powinna być traktowana jako zajęcie dodatkowe, atrakcyjne dla osób, które chętnie dorabiają w wolnym czasie. Właściwie nie istnieje coś takiego jak "miesięczne wynagrodzenie" - zlecenia dotyczą pojedynczych audytów, a zatem kwoty podawane są dla każdej wizyty osobno. Zysk miesięczny uzależniony jest więc od liczby wykonanych audytów. Jak łatwo się domyślić, ilość zleceń zależy w dużej mierze od miejscowości - zdecydowanie więcej badań przeprowadzi mieszkaniec Warszawy niż TK z Kielc, a zatem należy założyć, że jego miesięczna stawka okaże się wyższa.
Odpowiedz
(19-01-2016)JGlinska napisał(a):
(19-01-2016)ElsaTheLionesse napisał(a): Cześć,  jestem nowa na forum i  nie mam jeszcze doświadczeń w zawodzie TK! Chciałam się dowiedzieć, ile można miesięcznie zarobić pracując jako Tajemniczy Klient? Bo mówią różnie... Da się z tego utrzymać?

Praca Tajemniczego Klienta powinna być traktowana jako zajęcie dodatkowe, atrakcyjne dla osób, które chętnie dorabiają w wolnym czasie. Właściwie nie istnieje coś takiego jak "miesięczne wynagrodzenie" - zlecenia dotyczą pojedynczych audytów, a zatem kwoty podawane są dla każdej wizyty osobno. Zysk miesięczny uzależniony jest więc od liczby wykonanych audytów. Jak łatwo się domyślić, ilość zleceń zależy w dużej mierze od miejscowości - zdecydowanie więcej badań przeprowadzi mieszkaniec Warszawy niż TK z Kielc, a zatem należy założyć, że jego miesięczna stawka okaże się wyższa.

Łał, dzięki za szybką odpowiedź! A są jakieś limity? Że ileś trzeba na miesiąc zrobić, a powyżej iluś już niewolno?
Odpowiedz
(19-01-2016)ElsaTheLionesse napisał(a): Łał, dzięki za szybką odpowiedź! A są jakieś limity? Że ileś trzeba na miesiąc zrobić, a powyżej iluś już niewolno?

Nie ma prawnych przeciwwskazań dla podjęcia się tak dużej liczby audytów w ciągu miesiąca, jak tylko chcesz - problemem jest raczej dostępność zleceń, których liczba nawet w większych miastach nie jest zwykle wystarczająca, aby zawód TK stał się podstawą utrzymania. Jeden Tajemniczy Klient dostaje przeciętnie od kilku do kilkunastu zleceń w ciągu miesiąca, co przy obowiązujących stawkach stanowi zdecydowanie raczej miły dodatek do głównej pensji.
Dobrym sposobem na uzyskanie jak największej ilości zleceń jest pozostawienie swoich aplikacji w kliku agencjach rekrutujących TK. Dzięki temu znacznie zwiększy się prawdopodobieństwo uzyskania maksymalnej w danym miesiącu liczby zleceń w swoim rejonie i odpowiadających profilowi kandydata.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości