Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ukrywanie urządzeń rejestrujących (dyktafon/kamera)
Pracownicy badanych przez Tajemniczych Klientów placówek często mylnie postrzegają TK, uważając, że nikt nie sprawdza jakości audytów. Tymczasem zarówno zlecającemu badanie, jak i firmie badawczej zatrudniającej TK zależy na poprawnie i obiektywnie przeprowadzonym audycie.  Wykonaną pracę Mystery Shoppera sprawdza się dokładniej niż pracę ankieterów. Służą temu nowoczesne urządzenia, ponieważ Tajemniczy Klient często pracuje z użyciem dyktafonu (lub innego urządzenia mobilnego rejestrującego dźwięk) i/lub kamery czy aparatu fotograficznego. Po zakończeniu wizyty, otrzymane nagrania są analizowane i porównywane z wypełnioną przez TK ankietą.
TK nie powinien się wyróżniać wśród innych klientów placówki, więc urządzenia nagrywające, jakie stosuje w swojej pracy, nie powinny zwracać uwagi personelu badanej placówki. Dostępne na rynku rejestratory dźwięku są małe i dają dość dobrą jakość nagrania pomimo szumów, więc najłatwiej schować je do kieszeni. Nieco bardziej problematyczne są kamery, mimo że są zminiaturyzowane. Muszą one bowiem znajdować się na takiej wysokości, by bardzo dobrze byli widoczni rozmówcy TK i otoczenie w danej placówce. Najprostszym rozwiązaniem tego problemu są kamery w kształcie guzików.
Jakie Wy macie propozycje sposobów na ukrycie dyktafonu/kamery przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości materiału?
Odpowiedz
Ja mam taki pomysł, ale to dla tych przekonanych już do tej pracy, że sie to chce robić, to żeby kupić porządną kamerę. Takie dyktafony co kiedyś zajmowały całą kieszeń teraz są dużo mniejsze a lepiej nagrywają i podobnie jest z kamerami. Elektronika to ogólnie coraz mniejsze urządzenia przecież są. Więc ja proponuje okulary z kamerą i mikrofonem, żadne kable nie wystają, nic. Na razie ja tego nie znam od strony praktycznej, ale jak tak czytam, to to jest najlepsze. I po co się wtedy bawić w chowanie telefonu.
Odpowiedz
Trochę mnie tu nie było, fajnie, że są poruszane kolejne tematy. Tylko coś mało użytkowników (bez urazy admini, ale słabo to wygląda). A co do ukrywania kamery, czy dyktaofonu, to masz rację Żółwik, jeśli ktoś spróbował już i jest zdecydowany dorabiać sobie jako tk, to zdecydowanie polecam najpierw smartfon, a potem okulary z elektroniką. Tylko pamiętajcie, że takie okulary mają ograniczoną pojemność zapisu, a smartfon musi znajdować się stosunkowo wysoko, np. w górnej kieszeni marynarki. Tyle ode mnie.
Odpowiedz
Admini informują, że nie czują się urażeni. Dziękujemy za Waszą aktywność. Staramy się dodawać nowe tematy właśnie po to, żeby zachęcić TK i zainteresowanych tą pracą do dyskusji.
Odpowiedz
(17-02-2016)tk123 napisał(a): Trochę mnie tu nie było, fajnie, że są poruszane kolejne tematy. Tylko coś mało użytkowników (bez urazy admini, ale słabo to wygląda). A co do ukrywania kamery, czy dyktaofonu, to masz rację Żółwik, jeśli ktoś spróbował już i jest zdecydowany dorabiać sobie jako tk, to zdecydowanie polecam najpierw smartfon, a potem okulary z elektroniką. Tylko pamiętajcie, że takie okulary mają ograniczoną pojemność zapisu, a smartfon musi znajdować się stosunkowo wysoko, np. w górnej kieszeni marynarki. Tyle ode mnie.

Bo nie ma spamuTongue dlatego mało użytkowników i postów. Ale fajnie by było więcej informacji tu zebrać, dzielcie się doświadczeniami, nie bądźmy tacy tajemniczyWink
Odpowiedz
ale po co to się robi w ogóle
Odpowiedz
Po co robi się te badania, chodzi na audyty, czy prowadzi forum?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości